Historia

O nas

Spółka Polski Karp powstała w 2012 roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na towary najwyższej jakości i pewnego pochodzenia.

W 2016 roku Polski Karp został uznany Organizacją Producentów przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


Karp od setek lat hodowany jest na ziemiach polskich. Warto wiedzieć, że od wieków nie zmieniły się metody hodowli, choć powstały uszlachetnione rasy. Karp nadal żyje w ekologicznych stawach, w pełnej swobodzie. Jest dokarmiany zbożami, w trakcie chowu nie podaje się antybiotyków, hormonów ani innych substancji chemicznych, tak częstych obecnie niestety w procesie produkcji żywności. Nasze ryby pochodzą wyłącznie z polskich hodowli, co gwarantuje, że są zdrowe, wolne od metali ciężkich, a każdy etap chowu nadzorują lekarze weterynarii.

Pojęcie dobrostanu, które nam przyświeca, oznacza że ryby na każdym etapie, od wylęgu po stół, są odpowiednio traktowane, nie cierpią, nie stresują się nadmiernie, co ma kolosalny wpływ na jakość mięsa ryb.

Organizacja koncentruje swoje działania na hodowli, promocji i dystrybucji karpia, łącząc w swoim działaniu ekologiczną tradycję oraz nowoczesne rozwiązania przetwórstwa, logistyki i handlu.

W naszej Organizacji są zrzeszeni najlepsi Hodowcy z terenu całej Polski. Aktualnie skupiamy około 60 Gospodarstw Rybackich. Współpracujemy z wiodącymi sieciami handlowymi oraz przetwórniami rybnymi. Korzystamy zarówno z  własnego transportu jak i z profesjonalnych usług  logistycznych.

Działamy szybko i niezawodnie. Rybę żywą dostarczamy w kilkanaście godzin na terenie całego kraju od czasu złożenia zamówienia, lokalnie o wiele szybciej. Karpia przetworzonego realizujemy w cyklu 24- 48 h w zależności od czynników zewnętrznych, jak centralna logistyka naszych Klientów, odległość od naszych przetwórni etc. 

Jako Ogólnopolska Organizacja możemy skutecznie obsługiwać nawet najbardziej wymagających odbiorców, ku satysfakcji ich Klientów.

Naszym działaniom towarzyszy dbałość o środowisko naturalne i ogromny szacunek dla naszego polskiego karpia. Stawy, które użytkujemy, tworzą unikalne biosystemy, ostoje dla rzadkich i chronionych gatunków zwierząt, pozwalają utrzymać bioróżnorodność.

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.