24 września, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, odbyły się coroczne Dożynki Prezydenckie, w których wzięliśmy udział. Wielkie Święto Polonów jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory oraz prośbą o pomyślność dla przyszłych upraw. To także uroczystość będąca podziękowaniem dla rolników za ich trud, serce i pasję, wkładane każdego dnia w produkcję polskiej żywności.

W Dożynkach Prezydenckich uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Sekretarz Stanu Ryszard Bartosik, Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz przedstawiciele związków i organizacji rolniczych.

Pośród stanowisk prezentujących polską żywność, znalazła się również kulinarna przestrzeń Organizacji Producentów Polski Karp. Dla gości wydarzenia przygotowaliśmy 600 porcji degustacyjnych z naszą lokalną rybą w roli głównej! Jakich potraw mogli spróbować uczestnicy? Zupy z karpia z ciecierzycą, pieczeni z karpia, pasztetu z karpia oraz pasztetu z karpia wędzonego. Naszą mobilną kuchnię odwiedzili m.in. Para Prezydencka oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować polskich hodowców karpia, którzy codziennie dbają o to, aby na naszych stołach gościły świeże ryby najlepszej jakości!