Organizacja Producentów Polski Karp została nagrodzona aż dwoma nagrodami na targach POLFISH w Gdańsku!

Jedyne takie targi

Za miłośnikami owoców morza oraz ryb trzy dni wypełnione smakiem i wyjątkowymi produktami! 16 września zakończyła się 16. już edycja Międzynarodowych Targów Rybnych i Spożywczych POLFISH. Wśród wystawców znaleźli się m.in. polscy i zagraniczni przetwórcy ryb, importerzy owoców morza, a także producenci maszyn i urządzeń dla przemysłu rybnego. Zakres tegorocznych targów POLFISH został poszerzony o regionalne produkty spożywcze. Wśród wystawców nie zabrakło również Organizacji Producentów Polski Karp Sp. z o.o., która wprost z food trucka zaserwowała gościom lokalną, pochodzącą z krajowych gospodarstw rybę, czyli karpia – ale w nieoczywistych odsłonach! Był więc nie tylko filet nacinany saute, ale także delikatna zupa, burgery z karpia, a nawet kofta z karpia z dyniowym majonezem.

Karp nagrodzony – i to aż dwukrotnie!

Zgłoszony przez Polskiego Karpia do konkursu produkt – polędwica wędzona z karpia – zdobyła aż dwie główne nagrody! Pierwszą z nich jest Grand Prix Mercurius Gedanensis – czyli główna nagroda Międzynarodowych Targów Rybnych i Spożywczych POLFISH, a drugą – Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka za NAJLEPSZY PRODUKT prezentowany na 16. Międzynarodowych Targach Rybnych i Spożywczych POLFISH.

Wiele ciekawych i ważnych rozmów

Same targi były niezwykle produktywne i inspirujące. Członkowie Zarządu Organizacji Producentów Polski Karp odbyli wiele rozmów, omawiając sytuację w branży, a także spotkań z dotychczasowymi i potencjalnymi odbiorcami ryb. Stoisko Organizacji Producentów Polski Karp odwiedziły też delegacje: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na czele z Podsekretarzem Stanu Krzysztofem Cieciórą oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na czele z Wiceprezesem Tomaszem Kuśnierkiem. Spotkanie z przedstawicielami administracji rządowej urozmaiciła degustacja potraw z karpia, które zaserwował szef kuchni Kamil Klekowski – wprost z karpiowego food trucka.

Podsumowując – Targi Rybne i Spożywcze POLFISH były niezwykle inspirujące i przyniosły nam wiele powodów do dumy! Z niecierpliwością czekamy na ich kolejną edycję!