Już jest! Pierwsza książka kulinarna Organizacji Producentów – Polski Karp „Ryby. Ze stawu na talerz” stała się faktem. Przez kilkanaście miesięcy pracowaliśmy nad tym, by książka stała się pięknym wizualnie i bogatym w przepisy kulinarnym kompendium, poświęconym rybom słodkowodnym.

70 pomysłów na karpia to wyjątkowa kulinarna podróż przez smaki, aromaty i nieoczywiste połączenia, która pozwala na nowo odkryć wszechstronność ryb słodkowodnych. To także 70 powodów, dla których warto na co dzień sięgać po nasz lokalny produkt w stylu „slow food”, jakim jest karp. Książka posłuży osobom, które po raz pierwszy na kulinarny warsztat wezmą karpia, ale zainspiruje również tych, przed którymi ryba ta nie ma już żadnych (smakowych) tajemnic. Po zapoznaniu się z propozycjami opisanymi w książce, każdy czytelnik nabierze ochoty na orientalną koftę albo burgera z karpia – jesteśmy tego pewni! Bo taki jest właśnie nasz karp – jeśli da mu się szasnę, oczaruje wyjątkowym smakiem i niezliczonymi możliwościami kulinarnymi!

Książki przekażemy do szkół gastronomicznych, by młodzi adepci sztuki kulinarnej mogli czerpać inspiracje i wykorzystywać nasze lokalne produkty, a także Euro-Toques International (ETI), którą tworzy ponad 7000 kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie. Głównym celem i kierunkiem ETI jest promocja najlepszej żywności i jakości produktów regulowanych przez instytucje europejskie i krajowe.