Rybactwo to nie tylko tradycja kultur na całym świecie, ale i ogromny wkład w nasze zdrowie, gospodarkę i środowisko, dlatego jego rozwój w sposób zrównoważony jest kluczowy dla przyszłości. Ale żeby ten rozwój mógł postępować, już dziś potrzebujemy do tego sektora nowych pokoleń.

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem publikacją: „RYBACTWO – MOJA SCIEŻKA DO WIELKIEJ KARIERY”. To pierwsza tego typu publikacja na rynku. Powstała z myślą o młodych ludziach, szukających swojej ścieżki zawodowej i ciekawych wyzwań. Skierowana jest zarówno do uczniów szkół podstawowych, stojących przed wyborem szkoły średniej, jak również do absolwentów szkół średnich, decydujących o kierunku studiów.

Przedstawia najważniejsze dane dotyczące sektora rybackiego w Polsce oraz możliwości, jakie się przed nim rysują, w związku z dużym wsparciem ze strony Unii Europejskiej.

Poszczególne rozdziały publikacji poruszają następujące kwestie:

• Fundusze Europejskie dla Rybactwa – rozdział poświęcony programowi Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021–2027.
• Sektor rybacki w Polsce – krótkie wprowadzenie do branżowej tematyki. Znajdują się w nim podstawowe informacje nt. poszczególnych działów sektora.
• Praca w różnych instytucjach sektora rybackiego – m.in. przegląd miejsc, w których można znaleźć zatrudnienie.
• Wykaz szkół i uczelni kształcących w zakresie rybactwa.
• Zawody i ścieżki rozwoju kariery zawodowej –21 opisów i możliwości rozwoju kariery zawodowej w sektorze rybackim.

Wykształcenie rybackie daje ogromne możliwości rozwoju kariery zawodowej. Ma charakter niszowy, wysokiej klasy specjaliści są dzisiaj bardzo poszukiwani, a na rynku pracy nie brakuje ciekawych ofert. Jako Organizacja Producentów Polski Karp serdecznie zachęcamy młode osoby do rozważenia ścieżki kariery właśnie w sektorze rybactwa, bo ten, dzięki Funduszom Europejskim dla Rybactwa, bez wątpienia będzie dynamicznie się rozwijać w najbliższych latach.

📍Publikacja dostępna jest pod linkiem:

https://lnkd.in/d3x3e2KG

FunduszeUE hasztagFunduszeEuropejskiedlaRybactwa hasztagrybactwo hasztagEFMRA