20 listopada już po raz drugi zorganizowaliśmy Karpiowe Potyczki Kulinarne – wydarzenie, którego celem jest edukowanie uczestników na temat karpia i promowanie kulinarnych właściwości naszej lokalnej ryby.

W zabytkowych wnętrzach dworu Mościbrody w szranki stanęły 4 zespoły: drużyna dzieci hodowców karpia, drużyna Koła Gospodyń Wiejskich Wiśniew, drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica nr. 3 w Siedlcach oraz drużyna VIPów, czyli prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów z powiatu mińskiego, Arkadiusz Czyżewski – Burmistrz Miasta i Gminy Kałuszyn oraz Krzysztof Borkowski – przedsiębiorca, właściciel Dworu Mościbrody, prezes Zakładu Mięsnego Mościbrody i Zakładu Drobiarskiego w Stasinie.  Pod czujnym okiem jury, któremu przewodził szef kuchni Kamil Klekowski, drużyny przygotowywały pyszne potrawy z karpia w tradycyjnym, ale również nowoczesnym wydaniu: złocistego smażonego karpia, karpia w naturalnej panierce na grzance, burgera z karpia z bazyliowym majonezem i pieczeń z karpia z grzybami.

Po kulinarnych zmaganiach odbyła się degustacja dań, przyznanie dyplomów uczestnikom konkursu i wspólne zdjęcia. Wszyscy goście wydarzenia, w tym przedstawiciele mediów oraz lokalnych władz, a także przedsiębiorcy i rybacy byli zachwyceni umiejętnościami kulinarnymi drużyn i smakiem potraw.

Zmagania uczestników „na karpia” oraz fantastyczną atmosferę podczas II Karpiowych Potyczek Kulinarnych uwieczniliśmy na zdjęciach i krótkim filmiku, do obejrzenia których serdecznie Was zapraszamy!

Już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Potyczek Karpiowych — tym razem w Dworze Anna w Jakubowicach Lubelskich (w niedzielę, 4 grudnia 2022 r.).

Karpiowe Potyczki Kulinarne odbywają się w ramach „Międzynarodowej kampanii promującej spożycie karpi” i są współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach EFMR.