Jubileusz 10.lecia Polskiego Karpia – Organizacji Producentów.

Jachranka, 14 czerwca 2022 r.

 

14 czerwca 2022 r. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się Jubileusz 10.lecia Polskiego Karpia Organizacji Producentów. Wydarzenie miało na celu podsumowanie rozwoju akwakultury stawowej w ciągu minionej dekady, w tym podkreślenie istotnej roli, jaką odgrywa promocja karpia jako naszej ryby narodowej, która powinna być spożywana nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale przez cały rok!

Wydarzenie obfitowało w wiele aktywności – była część oficjalna z przemówieniami. Prezes Polskiego Karpia – Paweł Wielgosz nie tylko podsumował dynamiczny rozwój organizacji i rynku polskiego karpia w ciągu ostatnich 10 lat, ale także wyznaczył kierunki rozwoju rynku na najbliższą przyszłość, podziękował partnerom biznesowym i przedstawicielom administracji publicznej za wspólną pracę, dzięki której akwakultura w Polsce może się tak dynamicznie rozwijać. Swoją obecnością organizatorów zaszczyciło liczne grono gości specjalnych, wśród nich: Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Wrona, zastępca prezesa Wód Polskich, Tomasz Kuśnierek, zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dr hab. inż. Grzegorz Dietrich, dyrektor Instytutu Rybactwa Śródlądowego, prof. dr hab. inż. Roman Kujawa, kierownik Katedry Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Ważną część wydarzenia stanowiły prezentacje i rozmowy kuluarowe na temat walorów żywieniowych, zdrowotnych i kulinarnych karpia oraz potrzeby promowania go wśród konsumentów.

Znany z niekonwencjonalnego podejścia do przepisów, łączenia nieoczywistych smaków i odkrywania na nowo produktów, które od lat goszczą na naszych talerzach, znakomity szef kuchni Karol Okrasa przygotował live cooking show! Goście mogli skosztować ptasiego mleczka z karpia w sosie z czosnku niedźwiedziego oraz koktajlu z karpia z frytką podlaską i czarną śmietaną. Było nie tylko efektownie, ale przede wszystkim – smacznie!

Wieczór zakończyła uroczysta kolacja, recital skrzypaczki Agnes Violin oraz występ zespołu Stage Fever. Spotkanie w Jachrance poprowadził Andrzej Pieńko – aktor, choreograf, konferansjer.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.