W dniach 27-29 września uczestniczyliśmy w XXVIII Krajowej Konferencji Hodowców Karpia w Kazimierzu Dolnym, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Rybackie. Spotkaliśmy się z przedstawicielami świata nauki, administracji publicznej oraz hodowcami, by poszerzyć wiedzę na temat rynku i przyszłości branży rybnej.

  •  W trakcie wydarzenia Bartłomiej Kandziak, Dyrektor Departamentu Wsparcia Rybactwa ARiMR, podsumował wdrażanie przez Agencję działań dedykowanych akwakulturze w ramach programu Rybactwo i Morze 2014-2020 oraz opowiedział o przygotowaniach do programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (2021-2027).
  • Tomasz Mizak, Naczelnik Wydziału Wdrożeń Departamentu Wsparcia Rybactwa ARiMR, zaprezentował ścieżkę ubiegania się o dofinansowanie w ramach rekompensat wodno- środowiskowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CST w ramach nowego Programu.
  • Paweł Wielgosz, Prezes Organizacji Producentów Polski Karp, opowiedział gościom o kampaniach informacyjno-promocyjnych realizowanych przez naszą Organizację na przestrzeni ostatnich lat oraz ich roli w budowaniu świadomości konsumentów na temat karpia.