Czy wiesz, że…?

Średnio tłustą rybę, do której zalicza się karpia, można z powodzeniem przechowywać w zamrażarce do kilku miesięcy, nie tracąc przy tym jej wartości odżywczych ani walorów smakowych? Aby ryba zachowała cenne składniki odżywcze, musi zostać zamrożona w odpowiednich warunkach, gdy jest świeża, co gwarantują profesjonalne zamrażarki producentów i dystrybutorów ryb. Dzięki temu po rozmrożeniu karp zachowuje nie tylko wartości odżywcze, ale również strukturę mięśni, a to sprawia, że mięso ryby jest jędrne.

Karp to nasza lokalna ryba słodkowodna, wyróżniająca się wyjątkową świeżością. Po tę rybę możemy sięgnąć nie tylko okresie jesienno-zimowym, gdy jej popularność jest największa, ale również w ciągu roku! Jeśli chcemy cieszyć się idealnie świeżym karpiem podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale także na przykład podczas wiosennego grilla – warto już teraz kupić mrożony filet z karpia i wykorzystać go, gdy tylko najdzie nas na niego ochota.

Mrożony filet z karpia, sygnowany logotypem Organizacji Producentów – Polski Karp, jest dostępny w sklepach sieci Dino. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia najbliższego sklepu.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu jeden z naszych przepisów z wykorzystaniem fileta z karpia:

Chrupiący karp z salsą chilli by Wojciech Harapkiewicz

Składniki:
– karp 1 filet
– pomidor świeży 2 szt.
– cebula 1 szt.
– czosnek 3 ząbki
– olej 100 ml
– papryka wędzona mała łyżeczka
– cukier 1 łyżka
– papryczka jalapeno 2 szt.
– mąka ryżowa do panierowania

Sposób przygotowania:

  1. Wszystko kroimy w drobna kostkę. Cebulę smażymy do uzyskania złocistego koloru i dodajemy pozostałe składniki. Przesmażamy przez kilka minut i zostawiamy do wystygnięcia.
  2. Karpia kroimy w 2 centymetrowe paski, posypujemy solą, pieprzem, panierujemy w mące i smażymy na głębokim tłuszczu do złocistego koloru, następnie przekładamy na pergamin i pieczemy 5 minut w temperaturze 200°.

Smacznego!